Eksperdid ütlesid, et kehakaamera kaadrid on täis punaseid lippe.

Eksperdid ütlesid, et kehakaamera kaadrid on täis punaseid lippe.

Märkus asesõnade kohta: Lizzo kaitses Demi Lovato uusi nad/nemad asesõnu. Miks peaksite ka asesõnu austama

Gabby Petito isa postitas septembris Twitterisse foto oma tütrest koos pealdisega "Ta puudutas maailma."

See ei olnud liialdatud. Petito kadumine ja surm paelus avalikkust, kes oli kurnatud ahastusest tema perekonna pärast ja ootas vastuseid palju tähelepanu saanud juhtumile. 22-aastane naine kadus koos oma kihlatu, 23-aastase Brian Laundrie’ga murdmaaekspeditsioonil. Tema perekond kuulis temast viimati 30. augustil, kaks päeva enne seda, kui Laundrie ilma temata koju naasis.

Wyomingist leitud surnukeha lahkamine kinnitas, et jäänused olid Petito omad ja arst ütles hiljem, et ta suri kägistamise tagajärjel. Politsei nimetas juhtumi "huviliseks isikuks" Laundrie, kes ise kadus.

Gabby Petito ajaskaala: alates maanteereisist koos Brian Laundrie’ga kuni aktiivse kriminaaluurimiseni

Petito juhtum on pälvinud tohutut meediatähelepanu ja avalikkuse tähelepanu, kuid soolise vägivalla eksperdid ütlesid, et kajastusel ja vestlusel puudub kontekst laiemale dünaamikale, mis muudab naistevastase vägivalla läbivaks sotsiaalseks probleemiks.

Bodycami kaadrid ja hädaabikõne enne Petito surma tekitasid küsimusi võimalike perevägivalla probleemide kohta paari vahel. Haiguste tõrje ja ennetamise keskuste andmetel on iga kolmas naine kogenud lähisuhtevägivalda ning enam kui pooled naismõrva ohvritest USA-s tapab praegune või endine meessoost lähipartner.

"Kui käsitlete seda vaid ühe dramaatilise üksiku juhtumina, jääte suuremast pildist ilma," ütles Kiersten Stewart, mittetulundusühingu Futures Without Violence avaliku poliitika ja propageerimise direktor. "Selles riigis tapetakse perevägivalla tõttu keskmiselt kolm naist päevas ja me ei tee selle probleemi lahendamiseks piisavalt."

Perevägivald on ennetatav ja laialt levinud rahvatervise probleem, mis puudutab nii ohvrite kui ka vägivallatsejate puhul rassi, vanust, sissetulekut, seksuaalset sättumust, religiooni ja sugu. Ekspertide sõnul köidavad avalikkuse tähelepanu üksikud lähisuhtevägivalla juhtumid – eriti kui see on seotud kuulsusega või kui see vägivald muutub valgele ohvrile saatuslikuks.

"Kui hirmunud ta oli, on suurem märk kui ükski kriimustus tema näol."

Moabi politseijaoskonna avaldatud videol on näha, kuidas ametnik sõitis 12. augustil üle paari kaubiku, kui see ületas kiirust ja põrkas Utahis Archesi rahvuspargi sissepääsu lähedal vastu äärekivi.

Eksperdid ütlesid, et kehakaamera kaadrid on täis punaseid lippe. Laundrie näib rahulik, naerev ja ametnikega suhtlev, hoolimata sellest, et ta algselt kiirustas neist eemale. Tundub, et ta mõistab Laundrie’t intiimselt, sest ta on juba mitu aastat abielus olnud. Laundrie nimetab Petitot "hulluks", kuid ütleb, et hoolib temast niikuinii.

Petito käitumine oli märgatavalt erinev. Üks ohvitser ütles, et kui ta üritas temaga rääkida, oli tal hüperventilatsioon. Petito ütles, et Laundrie haaras ta näost ja ohvitserid arutavad, kuidas tunnistaja ütles, et nägi, kuidas ta teda tõukas. Petito ütleb ametnikele, et ta lõi Laundrie’t.

"Nende reaktsioon õiguskaitseorganitele on tüüpiline. Ta on väga ärritunud ja süüdistab ennast, kui mees on rahulik, ja süüdistab ka teda," ütles koduvägivallavastase riikliku koalitsiooni president Ruth Glenn.

Üks ohvitser küsib Petitolt: "Kas ta on tavaliselt teiega üsna kannatlik?" Ametnikud otsustasid, et Petito oli agressor.

"See kõlab nagu tüüpiline vana hea poisi kultuur õiguskaitseorganite seas," ütles Lynch. "Ja siis kaldutakse nendesse stereotüüpidesse: "Oh, ta on lihtsalt hull või ta on hüsteeriline", perevägivalla ja taolise väärkohtlemise minimeerimine, tähtsuse jätmine paaridevahelise väikeste asjadena… Kui hirmunud ta oli, on suurem näitaja kui ükski muu kriimud tema näol."

Juhtunust teatanud hädaabinumbrile helistaja ütles dispetšerile, et "härra lõi tüdrukule laksu" ja lõi teda, vahendab meedia.

Eksperdid ütlesid, et ohtlikud stereotüübid perevägivalla kohta püsivad ja osaliselt on see põhjus, miks avalikkus ja õiguskaitseorganid vajavad paremat haridust väärkohtlemise dünaamika kohta selliste mõistete kohta nagu kahesuunaline vägivald (kui mõlemad pooled kuritarvitavad) või enesekaitse.

Kahjulikud müüdid perevägivalla kohta hõlmavad eeldust, et ohvritel on lihtne lahkuda, abi on alati saadaval, kui seda otsitakse, ja et vägivallatsejaid on lihtne märgata.

Gayle King küsis FKA Twigsilt: "Miks sa ei lahkunud?"

Rob Porteri skandaal: hea aeg perevägivalla müütide ümberlükkamiseks

"Ma lihtsalt kaevan selle vaese tüdruku elust iga tolli välja oma isiklikuks meelelahutuseks"

Vaatamata oma laialdasusele ja jõhkrusele on koduvägivald sageli minimeeritud või tühiseks muudetud.

2018. aastal küsis Snapchati reklaam kasutajatelt: "Kas eelistaksite lüüa Rihannat või lüüa Chris Browni?" (Brown ründas Rihannat 2009. aastal.)

Chris Browni süüdistatakse suuremas vägivallas: kas me oleme juba valmis teda tühistama?

Lühivormis videorakenduses TikTok on #GabbyPetito hashtagil rohkem kui 500 miljonit vaatamist ja mõnda postitust on kritiseeritud kui tundetust. Üks kasutaja nimetas seda "kurtide tõeliseks kuritegevuseks".

"Oh, te pole Gabby Petitost kuulnudki? Issand jumal, tüdruk, sa jääd ilma. See värk on nii hea," ütles TikToki looja Jessica Dean viiruslikus videos, mis paljastas kasutajate kalkkuse. "Tegin oma TikTokis selle kõige kohta 28-osalise monetiseeritud seeria, mis käsitleb kõiki üksikasju, sealhulgas tema Spotify esitusloendit. Ma lihtsalt kaevan selle vaese tüdruku elust iga tolli oma isiklikuks meelelahutuseks."

TikTok käsitleb Gabby Petito juhtumit: kas need tõelised kuriteootsijad aitavad seda lahendada?

Sotsiaalmeedia on aidanud kaasa sellele, et juhtumi ümber on tähelepanu pööratud, mis Lynchi sõnul tõenäoliselt seda vaatemängu õhutab.

"Inimesed satuvad sellesse," ütles ta, "nagu nad vaataksid midagi sarjast "Tõeline kuritegu", kuigi selle kõige taga on lõpuks naine, kes (on surnud)."

Värvilised naised kogevad suuremat koduvägivalda, kuid nende lugusid räägitakse neile harva

Koduvägivald mõjutab ebaproportsionaalselt värvilisi naisi, kuigi nende lood tõmbavad harva riiklikku tähelepanu.

Põlisrahvaste naised kogevad kõige rohkem koduvägivalda ja mõrvu. Aastatel 2011 kuni 2020. aasta septembrini teatati Wyomingis kadunuks jäänud 710 põlisrahvast ja 57% neist on naised , selgub Wyomingi ohvriteenistuse osakonna rahastatud raportist. Ainult 30% põlisrahvaste mõrvaohvritest oli ajalehtedes kajastatud, võrreldes 51% valgenahaliste mõrvaohvritega.

"Ma ei taha midagi maha võtta sellest, mis juhtus Gabbyga või mida tema perekond läbi elab. Me lihtsalt palume meedial mõista, et see juhtub ka teiste peredega," ütles Stewart.

Kaks kadunud õde, üks veider märkus: 20 aastat on perekond küsinud: Kus on meie tüdrukud?

Vägivallapoliitika keskuse 2020. aasta aruande kohaselt kogevad mustanahalised naised tõenäolisemalt koduvägivallaga seotud tapmisi kui valged naised, mille kohaselt on nende surma "peaaegu alati varjutanud mustanahaliste meeste ohvriks langenud vägivald".

"(Petito) pole ainus, kellel on seda tüüpi kogemusi olnud," ütles Glenn. „Miks on see uudiste tipus? Ma küsin ajakirjanikelt: "Miks see on teistsugune?"

Kui olete perevägivalla ohver, võimaldab riiklik koduvägivalla vihjetelefon teil konfidentsiaalselt rääkida koolitatud advokaatidega võrgus või telefoni teel, mida nad soovitavad neile, kes arvavad, et nende vägivallatseja jälgib nende tegevust võrgus (800-799-7233). ). Nad võivad aidata ellujäänutel välja töötada plaani enda ja oma laste ohutuse tagamiseks.

Safe Horizoni vihjeliin pakub kriisinõustamist, ohutuse planeerimist ja abi varjupaikade leidmisel: 800-621-HOPE (4673). Sellel on vestlusfunktsioon , mille abil saate konfidentsiaalselt abi küsida arvutist või telefonist.

Ellujäänud saavad helistada New York City Anti-Violence Projecti ööpäevaringsele inglise/hispaania vihjeliinile numbril 212-714-1141 ja saada tuge. Kui helistamine pole turvaline, kuid meilimine on võimalik, tehke aruanne aadressil avp.org/get-help ja jätke turvaline kontaktandmed ning keegi võtab teiega ühendust.

  • Amber Heard jagas häirivat tunnistust Johnny Deppi väidetava väärkohtlemise kohta ja TikToki kasutajad mõnitasid teda.
  • Perevägivalla eksperdid ütlevad, et need reaktsioonid võivad väärkohtlemise ellujäänuid vallandada.
  • Avalikkus võib soovida selget ohvrit ja selget kaabakat, kuid väärkohtlemine pole alati must ja valge.

Sotsiaalmeedias on Amber Heard lööklaine, karikatuur, kõrvalepõik, meem. Näitlejanna sõnul kasutas endine abikaasa Johnny Depp teda füüsiliselt, seksuaalselt ja emotsionaalselt ära ning internet naerab.

Heard astus eelmisel nädalal seisukohta, et kaitsta end Deppi poolt 2018. aastal kirjutatud kaebuse eest laimamise hagi eest, nimetades end „perevägivalla esindajaks avaliku elu tegelaseks”. Sotsiaalmeedia kasutajad nimetasid tema ilmekat tunnistust tema „halvimaks soorituseks”. on YouTube’i kogumikud tema kõige emotsionaalsematest hetkedest. Teda naeruvääristati kohtus juhtunu pärast, kui ta paistis silmanähtavalt hirmul. TikToki trend pilkab kommentaare, mida ta tegi ajal, mil ta väidab, et Depp teda tabas. Ühte videot on vaadatud üle 22 miljoni.

Interneti valjuhäälsemad hääled ei pruugi Heardit uskuda, kuid miljonid naised on kogenud sarnaseid kogemusi, mida ta kirjeldab. Kui inimesed teda mõnitavad, väidavad eksperdid, et nad naeravad tahtmatult iga inimese üle, kes on öelnud, et on kuritarvitamise ohver. Iga neljas naine, kes on kogenud lähisuhtevägivalda, vaatab, kuulab ja kaalub häält.

"Kommentaaris tundub, nagu unustaksid inimesed, et see on päriselu, et see ei ole saade, mida me kõik vaatame," ütles riikliku seksuaalvägivalla ressursside keskuse kommunikatsioonidirektor Laura Palumbo. "Paljud koduvägivalla w loss website com ja seksuaalse rünnaku ohvrid lähevad mingil hetkel kohtusaali ja saavad sellises olukorras kogemuse, mis on suuresti nende kontrolli alt väljas."

Eksperdid ütlevad, et avalikkuse reaktsioon laimamisprotsessile käivitab ellujääjaid ja kinnistab stereotüüpe, mis segavad perevägivallateemalist kultuurivestlust, millel pole ikka veel oma #MeToo hetke. Eksperdid kahtlustavad, et juhtum aitab vaigistada ohvreid, kes muretsevad selle pärast, et neid ei usuta ja kes palju väiksemas ulatuses peavad arvestama kohtuotsusega ja rünnakutega, mida nad on valmis vastu võtma, kui nad sõna võtavad.

Analüüs: mustanahalised naised ja tüdrukud seisavad silmitsi seksuaalse ohvriks langemisega seotud eriprobleemidega

Väidetavast väärkohtlemisest avalikult rääkimise tagajärjed

TikTokis on hashtagil #JusticeForJohnnyDepp 9,9 miljardit vaatamist. Heardi sarnasel hashtagil on ainult 37 miljonit. Otsingud Heard platvormil toovad esile ka #amberheardcancelled, #amberheardsucks ja #amberheardistrash.

Inimesed on Heardi halvustanud alates sellest, kui ta 2016. aastal esimest korda Deppi väärkohtlemises süüdistas.

"Ma kartsin": Amber Heard kirjeldab graafiliselt Johnny Deppi väidetavat seksuaalset rünnakut

Depp on väitnud, et Heard oli nende suhetes agressor ja ta väidab, et tema Washington Posti osioon kahjustas tema mainet ja karjääri. Selles kirjutas ta, kuidas ta "tundis meie kultuuri viha täit jõudu naiste vastu, kes sõna võtavad".

"Irooniline on see, et laimamisprotsessini viinud kaebus oli see, et ta rääkis tagajärgedest, millega ta silmitsi seisis, rääkides avalikult väärkohtlemisest, mida ta koges kellegi poolt, kes oli Hollywoodis nii armastatud, austatud ja seotud," ütles Palumbo. "Nüüd näeme, et see on väga äärmuslik."

Põlgus Heardi vastu süvenes kohtuprotsessi ajal. Perevägivalla eksperdid väidavad, et kuigi tunnistuste kohaselt käitusid mõlemad osapooled vägivaldselt, võib Deppi staari staatus ja tõsiasi, et ta tunnistas esimesena, samuti mõjutada avalikku meelt tema kasuks.

Veel: Johnny Deppi agent tunnistab Amber Heardi kuritarvitamist, mis on näitleja karjäärile katastroofiline

Palumbo ütles, et oleks oodanud, et inimesed suhtuvad Heardi kriitikasse leebemalt, kuna teda peeti juba usaldusväärseks. Eraldi laimuhagis, mille Depp esitas Briti ajalehe vastu, mis nimetas teda "naisepeksjaks", otsustas Londoni kohtunik, et ajalehe teade oli "oluliselt tõsi".

Contents

Consentimiento de Cookies con Real Cookie Banner