Ten artykuł został zaktualizowany, aby odzwierciedlić oficjalne orzeczenie.

Ten artykuł został zaktualizowany, aby odzwierciedlić oficjalne orzeczenie.

Cukierek albo psikus powraca w tym roku. Raczej.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom dały zielone światło dzieciom w całym kraju na oszukanie lub psikus w tegoroczne Halloween – rok po tym, jak w zeszłym roku odradzano tę tradycję ze względu na obawy związane z koronawirusem, zamiast tego sugerowano jednokierunkowy „cukierek albo psikus” jako alternatywę.

Według CDC liczba przypadków zakażenia koronawirusem w USA spada – 13% w ostatnim tygodniu września – ale transmisja wśród społeczności pozostaje wysoka w wariancie delta. Rochelle Walensky, dyrektor CDC, powiedziała CBS News: „Niekoniecznie poszłabym na zatłoczoną imprezę Halloween, ale myślę, że powinniśmy móc pozwolić naszym dzieciom bawić się w małych grupach „cukierek albo psikus”.

Eksperci twierdzą, że w związku z Halloween nadal najlepiej jest zachować środki ostrożności, biorąc pod uwagę, że większość dzieci korzystających z cukierków albo psikusów ma mniej niż 11 lat, a niektóre prawdopodobnie nadal nie są zaszczepione.

Halloween: 25 kreatywnych i zabawnych kostiumów, które dzieci mogą nosić z maskami

Placki z dyni i imprezy Halloween: Podczas jesiennych spotkań eksperci rozważają ryzyko związane z pandemią COVID-19

Oznacza to, że chociaż ogólną tradycję uważa się za bezpieczną, ważne jest, aby osoby noszące kostiumy podróżowały w małych grupach, aby chodzić od domu do domu i unikać scenariuszy liczenia/handlu cukierkami w pudełkach lub spotkań z kufrem lub smakołykami w centralnej lokalizacji.

„Nie chcemy, aby duża grupa dzieci gromadziła się pod drzwiami” – powiedział Pollitt. „Zaleca się tworzenie mniejszych grup przez bardzo krótki czas przy czyichś drzwiach”.

Stephen Kissler, epidemiolog i specjalista ds. modelowania chorób w Harvard TH Chan School of Public Health, powiedział, że naukowcy spodziewają się, że jesień i zima, podobnie jak zeszłoroczny chłodniejszy klimat, doprowadzą do wzrostu liczby przypadków Covid-19. „Halloween to czas, w którym spodziewamy się rozpoczęcia tego wzrostu” – powiedział.

Kissler powiedział, że oprócz Covid-19, jedną mądrą rzeczą zapobiegawczą jest zaszczepienie się przeciwko grypie, „aby mieć odporność, gdy nadejdzie Halloween”.

Dołącz do nas w podróży do lepszego zdrowia serca – kliknij https://welltone-website.com/pl/ .

Kissler dodał: „Zasady pandemii naprawdę nadal obowiązują. Spotkania na świeżym powietrzu są lepsze niż w pomieszczeniach, ważna jest wentylacja, a maskowanie pozostaje pomocne”.

Nowe badanie sugeruje, że objawy koronaawirusa odczuwane w pierwszym tygodniu infekcji mogą być predyktorem tego, jak długo będą się one utrzymywać.

Z badania opublikowanego w środę w czasopiśmie „COVID-19” wynika, że ​​pacjenci chorzy na Covid-19, u których w pierwszym tygodniu choroby odczuli więcej niż pięć objawów, byli bardziej skłonni do zostania „długim przewoźnikiem COVID-19”, co badacze zakwalifikowali jako mających objawy utrzymujące się dłużej niż 28 dni. w recenzowanym czasopiśmie Nature Medicine.

Pięć objawów występujących w pierwszym tygodniu, które najbardziej wskazywały na to, że zostaniesz przewoźnikiem długodystansowym, to zmęczenie, ból głowy, ochrypły głos, ból mięśni i trudności w oddychaniu.

Naukowcy z King’s College London, Massachusetts General Hospital i Boston Children’s Hospital poprosili pacjentów z Covid-19 z Wielkiej Brytanii, USA i Szwecji o zgłaszanie swoich objawów za pośrednictwem aplikacji na smartfony od marca do września 2020 r.

Spośród ponad 4000 uczestników około 13% pacjentów zgłosiło objawy trwające dłużej niż 28 dni, 4% ponad 8 tygodni i 2% ponad 12 tygodni.

Spośród pacjentów, którzy zgłaszali objawy przez ponad cztery tygodnie, „jedna trzecia z nich będzie miała objawy po 8 tygodniach, a następnie jedna trzecia po 12 tygodniach” – powiedziała współautorka badania, dr Christina Astley, lekarz-naukowiec z Bostonu Szpital Dziecięcy. „Jeśli się nad tym zastanowić, u 1 na 20 osób chorych na Covid-19 objawy będą trwały 8 tygodni lub dłużej”.

Prawdopodobieństwo utrzymywania się objawów było istotnie powiązane z wiekiem i wzrastało z 9,9% osób w wieku od 18 do 49 lat do 21,9% u osób powyżej 70. roku życia. Brak węchu, czyli utrata węchu, była najczęstszym objawem w starszych grupach wiekowych.

Kobiety były również bardziej narażone na długotrwałe zakażenie Covid-19 niż mężczyźni – 14,9% uczestniczek badania zgłosiło objawy 28 dni po początkowej infekcji w porównaniu z 9,5% mężczyzn.

Chociaż w badaniu próbowano zidentyfikować czynniki ryzyka i markery, które mogą wskazywać na długotrwałą chorobę Covid-19, lekarze stwierdzają, że może ona wystąpić u każdego w każdym wieku, powiedział dr Michael Wechsler, pulmonolog z National Jewish Health.

„To może się zdarzyć w każdej grupie wiekowej, ale jest najbardziej niepokojące w przypadku młodszych osób, które poza tym są zdrowe i nie są przyzwyczajone do takich objawów” – powiedział.

Przewoźnicy długodystansowi COVID:Dr. Anthony Fauci w nowej ogólnopolskiej inicjatywie chce odpowiedzieć na „wiele ważnych pytań”.

Badanie wykazało dwa główne wzorce wśród uczestników badania. Jedna grupa przewoźników długodystansowych z Covid-19 zgłaszała wyłącznie zmęczenie, ból głowy i problemy z górnymi drogami oddechowymi, takie jak duszność, ból gardła, kaszel i utrata węchu. Jednakże druga grupa przewoźników długodystansowych cierpiała na utrzymujące się dolegliwości wielosystemowe, takie jak gorączka lub objawy żołądkowo-jelitowe.

Badanie nadeszło kilka tygodni po ogłoszeniu przez dr Anthony’ego Fauciego, że rząd Stanów Zjednoczonych rozpoczyna ogólnokrajową inicjatywę mającą na celu badanie długiego przebiegu wirusa COVID-19, który nazwał Post Acute Sequelae of SARS-CoV-2 (PASC).

Badanie opublikowane w JAMA Network Open 19 lutego wykazało, że około 30% pacjentów z Covid-19 zgłaszało utrzymujące się objawy nawet przez dziewięć miesięcy po chorobie.

„(Istnieje) wiele ważnych pytań, które obecnie pozostają bez odpowiedzi, i mamy nadzieję, że dzięki tej serii inicjatyw ostatecznie uda nam się odpowiedzieć” – powiedział podczas odprawy w Białym Domu 24 lutego.

Boston Children’s Astley ma nadzieję, że środowe badanie położy podwaliny pod przyszłe badania finansowane przez rząd, które pomogą zidentyfikować uczestników i interweniować w przypadku długotrwałego zakażenia wirusem Covid-19, zanim pacjenci zorientują się, że na niego chorują.

„Dużo uwagi poświęcono zachorowalności i śmiertelności związanej z Covid-19, co było podstawą modelowania i podejmowania decyzji” – powiedziała. „Ale teraz, gdy coraz więcej populacji jest narażonych na zakażenie i zakażonych wirusem Covid-19, ten bardziej przewlekły aspekt choroby staje się ważniejszy”.

Obserwuj Adriannę Rodriguez na Twitterze: @AdriannaUSAT.

Ochrona zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów w USA TODAY jest częściowo możliwa dzięki grantowi Fundacji Masimo na rzecz etyki, innowacji i konkurencji w opiece zdrowotnej. Fundacja Masimo nie zapewnia wkładu redakcyjnego.

Gorączka, dreszcze, guzy, wysypka, ból gardła, pociąganie nosem, ból głowy, o mój Boże – czy którykolwiek z tych objawów może oznaczać, że możesz być poważnie chory?

W dobie wirusa Covid-19 , a obecnie ospy małpiej, eksperci zaobserwowali wzrost liczby osób doświadczających niepokoju o swoje zdrowie. Media społecznościowe i Internet – a co za tym idzie porady lekarskie – pogłębiają te obawy.

Chociaż martwienie się o swoje zdrowie jest normalne, eksperci twierdzą, że nie należy katastrofalnie wpływać na takie objawy, jak kaszel, i nie tworzyć nieprawdopodobnych scenariuszy dotyczących zdrowia.

Zalecają złagodzenie obaw dotyczących zdrowia poprzez badanie faktów na temat chorób, ale zwracanie się do lekarzy w celu uzyskania oficjalnych diagnoz.

Interesujące: Ospa małpia rozprzestrzenia się poprzez seks, ale nie jest to choroba przenoszona drogą płciową. Dlaczego nazywanie tego jednym jest problemem.

Co to jest hipochondria?

Według Andrew Rosena, założyciela Centrum Leczenia Lęków i Zaburzeń Nastroju, zaburzenie z objawami somatycznymi i zaburzenie lękowe chorobowe, dawniej znane jako hipochondria, to nadmierny strach i zaabsorbowanie chorobą.

„Nie jest to tylko coś, o czym dana osoba myśli. Jeśli przypadkiem nie czuje się dobrze, myśli o tym praktycznie cały czas, martwi się o to, ma obsesję na tym punkcie, nie może spać z tego powodu” – mówi Rosen. „Będą bardzo często chodzić do lekarzy ze strachu lub w ogóle nie będą chodzić do lekarzy ze strachu”.

Jeśli przegapiłeś: BA.5 stanowi prawie 80% nowych przypadków COVID-19. Oto, co warto wiedzieć o wariancie podrzędnym

Więcej: Katherine Heigl wspomina, jak szukała pomocy w związku z lękami, po tym jak została oznaczona jako „trudna”

Burwell twierdzi, że osoby, u których w przeszłości występowały stany lękowe, najprawdopodobniej odczuwają lęk związany z chorobą, ponieważ choroby takie jak COVID-19 i ospa małpia pogłębią istniejące schorzenia.

Jak zmienił się lęk o zdrowie w 2022 roku?

Choć niepokój o zdrowie nasilił się w ciągu ostatnich kilku lat w związku z Covid-19, Rosen twierdzi, że pogorszył się już w ciągu ostatniej dekady z powodu mediów społecznościowych i dostępności informacji na wyciągnięcie ręki.

„Gdy tylko poczują dziwne uczucie lub objaw, który ich zdaniem jest czymś, wpisują to w Google i jest coraz gorzej, ponieważ szukają najgorszej rzeczy, jaką mogą znaleźć” – mówi Rosen.

Sprawdzenie faktów: Eksperci twierdzą, że ospa małpia nie jest skutkiem ubocznym szczepionki na Covid-19

Ken Goodman, licencjonowany kliniczny pracownik socjalny, wyjaśnia, że ​​lęk o zdrowie może być również skrajną reakcją na czynniki zewnętrzne, takie jak doniesienia prasowe lub posty w mediach społecznościowych na temat chorób takich jak rak.

„Osoba, która ma lęki o zdrowie, przyjęłaby… ten post w mediach społecznościowych i wyolbrzymiłaby go do najgorszego możliwego scenariusza, wierząc, że coś takiego może się jej przytrafić” – mówi Goodman, członek zarządu stowarzyszenia Anxiety and Depression Association of America i twórca programu audio „ The Anxiety Solution Series ”.

Jak sobie poradzić z niepokojem związanym z moim zdrowiem?

Eksperci zalecają, aby osoby niespokojne o swoje zdrowie utrzymywały system regulujący racjonalne podejście do swoich zmartwień. Jednym ze sposobów jest „odczekanie rozsądnego czasu”, aby zobaczyć, czy objaw sam ustąpi, a jeśli nie, skontaktuj się z lekarzem, mówi Rosen.

„Nie idź i nie bądź swoim własnym lekarzem, nie korzystaj z Google” – mówi Rosen.

Jessie Abbate , ekolog i epidemiolog chorób zakaźnych, radzi, aby w przypadku szerzenia się chorób takich jak ospa małpia pamiętać, że ospa małpia nie jest chorobą COVID-19.

Mity na temat ospy małpiej: spojrzenie na objawy, leczenie i inne częste pytania

„Zdecydowanie nie będzie się rozprzestrzeniać tak szybko jak wirus Covid i prawdopodobnie minie dziesięć lat, zanim liczba osób zarażonych wirusem COVID zostanie zarażona ospą małpią” – mówi Abbate.

Burwell sugeruje przejęcie kontroli nad wszystkimi możliwymi czynnikami, takimi jak wykonanie testu, jeśli odczuwasz objawy COVID-19, i zadbanie o swoje zdrowie emocjonalne poprzez ponowne przemyślenie sposobu, w jaki podchodzisz do swoich problemów zdrowotnych.

Zaleca przypisywanie tego, czego doświadczasz, czynnikom innym niż katastrofalne scenariusze, aby wyjść poza czarno-białe myślenie.

„Życie zwykle jest szare” – mówi Burwell.

Współautor: Sara M Moniuszko

  • Zakłada się, że zabiegi aborcyjne powodują ból i traumę, jednak badania pokazują, że nie jest to prawdą.
  • Badania wykazały, że aborcja nie zwiększa ryzyka dla zdrowia psychicznego: odmowa tak.
  • Eksperci ostrzegają, że uchylenie wyroku w sprawie Roe przeciwko Wade jedynie zaostrzy różne czynniki stresogenne związane z niechcianą ciążą.

Zastrzeżenie: Wywiady zawarte w tym artykule przeprowadzono przed decyzją Sądu Najwyższego o unieważnieniu wyroku w sprawie Roe przeciwko Wade z dnia 24 czerwca 2022 r. Ten artykuł został zaktualizowany w celu odzwierciedlenia oficjalnego orzeczenia.

Najczęściej zgłaszanym uczuciem po aborcji nie jest ból. To ulga. Tak wynika z licznych badań.

Zakłada się jednak, że aborcja powoduje traumę, podczas gdy w rzeczywistości może być sposobem na radzenie sobie ze stresem u tych, którzy nie chcą zajść w ciążę. Zarówno eksperci, jak i badania potwierdzają, że sama procedura nie zwiększa ryzyka negatywnych skutków dla zdrowia psychicznego. Jest to raczej trauma wynikająca z odmowy – zjawisko szeroko zbadane, o którym rzadko się mówi.

„Dla wielu osób aborcja jest pozytywną częścią ich życia, która pozwala im na przykład uciec od partnera, który stosuje przemoc lub mieć takie życie i dzieci, jakie mają teraz” – mówi Gretchen Ely, profesor pracy socjalnej na Uniwersytecie im. Tennessee. „Mogą kierować sobą w sposób, który spowoduje mniej niepokoju w ciągu ich życia, gdy będą miały wybór aborcji”.

„Mój najmroczniejszy sekret”: Uma Thurman opowiada o traumie związanej z aborcją u nastolatki, krytykując prawo aborcyjne w Teksasie

W piątek Sąd Najwyższy uchylił wyrok w sprawie Roe przeciwko Wade, wymazując prawa reprodukcyjne na prawie pięć dekad. Ta przełomowa decyzja oznacza, że ​​Amerykanie nie mają już konstytucyjnego prawa do aborcji, a republikańscy prawodawcy zamierzają zakazać aborcji w około połowie stanów.

Sąd Najwyższy uchyla wyrok w sprawie Roe przeciwko Wade: Ta decyzja eliminuje konstytucyjne prawo do aborcji

Contents

Consentimiento de Cookies con Real Cookie Banner